Paper Pack
yükleniyor...
Keşfet
kaydır

Baskı Hizmetleri

Baskı Hizmetleri

Paper Pack Matbaacılık olarak; baskı öncesi hazırlık aşamalarımız sona erdikten sonra, grafik tasarımını yapmış olduğumuz ürünlerin baskı sürecine geçeriz. Baskı aşamasında, ilk olarak 1903 yılında Ira Washington Rubel tarafından uygulanan ofset baskı teknolojisini kullanırız. Ofset baskı, günümüzde birçok sektörün kullanmakta olduğu, oldukça popüler bir baskı teknolojisidir. Çoğu sektörde kullanılmasının nedeni ise, elde edilen görüntü kalitesinin fazlasıyla yüksek, keskin ve temiz olmasıdır.

 

 

Ofset baskı, birçok malzeme yüzeyi için mükemmel bir seçenektir. Yalnızca pürüzsüz ve düz yüzeylerde değil, ahşap, kumaş ve deri gibi birçok yüzey alanı için uygun bir baskı tekniğidir. Bununla birlikte, ofset baskıda elde edilen ürün çıktıları çok daha uzun ömürlüdür.

 


Grafik tasarımı, baskı öncesi hazırlık aşamaları ve son kontrolleri yapılarak müşteri onayından geçen ürün tasarımı; ofset baskı aşamasına hazır hale gelmiş demektir. Ofset baskı için kullanılan cihazlarımızda, çalışmalar kalıplar haline getirilir. Ofset baskı teknolojisinde kullanılan kalıpların yüzey alanı, ışığa oldukça duyarlı bir madde ile kaplanmıştır. Bu madde, mürekkebi tutma ve suyu itme görevi görür. Ofset baskı teknolojisi ile bir seferde renkli baskı elde etmek mümkündür çünkü ofset baskı; basılması planlanan her renk için farklı bir baskı birimine sahiptir.

 

Tasarımda kullanılan reklere göre çeşitlilik gösteren bu kalıplar, tek renk kullanılacaksa şeffaf kağıt üzerine lazer yazıcılardan ters çıkış alınarak işlenir. Hazırlanan tasarım renkli ise, CMYK kullanılarak filmler hazırlanır. CMYK; kırmızı, siyah, mavi ve sarıdan oluşan dört ana rengi kapsar. Bu dört ana renk, diğer tüm renklerin karıştırılarak elde edilmesini sağlar. Kullanılacak renge göre seçilen bu kalıplar, kullanılacak malzeme üzerine basılır. Bu işlem için tabaka içerisine yerleştirilen sayfalar sistemli bir sıraya göre, özenle yerleştirilir. Bu aşamada gereken ölçü birimi için forma kullanılır.

 

Ofset baskı teknolojisi ile basılan tasarım, gereken kontrollerin yapılmasının ardından, baskı sonrası aşamalardan geçmeye hazır hale getirilir.

VIEW
CLOSE