Paper Pack
yükleniyor...
Keşfet
kaydır

Baskı Öncesi

Baskı Öncesi

Başarılı bir ürün baskısı elde etmenin kilit noktası; baskı ve tasarım ekibi ile müşterinin işbirliği içinde çalışmasıdır. Paper Pack Matbaacılık olarak bu durumun bilincindeyiz. Bu nedenle ekip çalışmasına ve müşterilerimiz ile sürekli iletişim içinde kalmaya oldukça önem veririz. Tüm aşamalarda olduğu gibi, baskı öncesi hazırlık aşamalarımız da ekibimiz tarafından titizlikle denetlenir ve kusursuz bir baskı oluşturmak için gereken tüm kontrolleri sağlanır.

 

Baskı öncesi hazırlık aşaması; sıkı bir denetim ve kontrol süreci gerektirir. Bu aşama, baskı sırasında oluşabilecek herhangi bir hatanın önüne geçmeye yöneliktir. Zira, baskı sonrası oluşabilecek bir hatayı düzeltmek hem daha zor, hem de çok maliyetli olacaktır.

 

 

Yapılan araştırmalara göre; yazım yanlışları ve dilbilgisi hatalarının, bir şirketin potansiyel müşterilerinin üzerinde olumsuz etki bıraktığı görülmüştür. Bu nedenle baskı öncesi hazırlık aşamasında bu konuya özellikle dikkat eder, metinlerimizi tekrar tekrar gözden geçirir, hem metinler için hem de tasarlanan görseller için satır aralıklarını, kenar boşluklarını ve noktalama işaretlerini kontrol ederiz. Daha sonra, hazırladığımız tasarım görsellerinin en yüksek çözünürlükte olup olmadığını denetler ve bu konuda oluşabilecek herhangi bir sorunun önüne geçeriz. Tasarımlarımızı baskıya göndermeden önce, bilgisayar ekranı ile matbaadan çıkan baskıdaki renklerin uyuşmasını sağlamak adına tasarımımızın mevcut renk modunu denetleriz.

 

 

Tasarımını oluşturduğumuz görselin kırpma, katlanma ve taşma payını mutlaka gözden geçiririz. Her aşamayı denetlediğimizden ve tasarımın kusursuz olduğundan emin olduktan sonra, hazırladığımız grafik tasarım dosyasını PDF olarak kaydederiz. Baskıya göndereceğimiz ürün için en uygun malzemeyi seçip seçmediğimizi de kontrol ettikten sonra, baskı öncesi hazırlık işlemlerimiz bitmiş olur ve grafik tasarımını yaptığımız ürünü yüksek teknolojili cihazlarımız ile en kaliteli şekilde basmaya hazır hale getiririz.

VIEW
CLOSE